Plise Sineklikler

Plise Sineklik Nedir?

Plise sineklikler; Akordeon sineklik , Katlanır sineklik pileli sineklik olarak ta adlandırılır. Katlanarak bir kenarda toplanabilme özelliği sayesinde yer kaplamaz ve ergonomiktir. Katlanır tülü görsel olarak şık bir bir görüntü sağlar. Korkulukların arasına veya panjurların arasına veya başka sineklik türlerinin sığmadığı yerlere sığar ve gerektiğinde açılıp kapanma özelliği sayesinde dışarıyla giriş çıkışa engel teşgil etmez. Bu yüzden diğer sineklik modellerine göre daha fazla tercih edilir. Kapılarınızın ve pencerelerinizin açık olduğu zamanlarda içeriye sineklerin, böceklerin örümceklerin ve diğer uçarak giren böceklerin girmesini engeller.Bu sineklik bu tür haşerelerden uzak kalmak için kimyasal ilaçlar veya diğer önlemlere göre en sağlıklı üründür.

Plise sinekliklerin montajı basittir. Pvc Pencere veya ahşap pencerelere tornavida ile bile montajını yapabilirsiniz. Demir pencere veya çelik kapılara ise matkap uçlu 42 lik vida ve matkap ile kurulumunu yapabilirsiniz. Katlanarak toplanır ve kargo ile taşıma açsından en avantajlı sineklik türüdür. Aluminyum çerçevesi sayesinde çok hafiftir ve katlanır tülü çerçevede toplanarak paketlenir. Evinizde paketi açar ve kurulum talimatına göre kurulumunu ve montajını yaparsınız.

Plise sineklikleri kurulum esnasında istediğiniz yönden açılacak şekilde kurabilirsiniz. Sağdan sola veya soldan sağa çalışacak gibi bir sınır yoktur. İsterseniz yukarıdan aşağıya bile çalışması mümkündür. Ben pencere sinekliklerinde yukardan aşağıya çalışacak şekilde sineklik yaptırmanızı öneririm. Bu görsel olarak daha güzel görünür ve ipler sağda ve solda kaldığı için daha korunaklı olur. Plise sineklikler duble (çiftli açılır kanat) veya gezen sistem veya tekli plise olarak imalat yapılmaktadır. Bunların yanında çok enli yerler için kenarlarda duble kanat ve ortada gezen şeklinde sistem tasarlanabilmektedir.

Plise sinekliklerde ölçü sınırı yoktur. Boy olarak 3 metreye kadar genişlik olarak 10-15 metreye kadar plise sineklik yapılabilir Tabi plise sinekliklerde imalat sırasındaki işçilik çok önemlidir. Kullanılan malzeme kalitesi, taşıma ve montaj sürecide sinekliğin ömrünü etkileyen diğer etkenlerdir. Bunların hepsi kaliteli şekilde yapıldıysa artık geriye kullanım sırasındaki dikkat ve titizliğe göre plise sineklikler uzun yıllar kullanılabilir.

Plise sineklik ölçü alma yöntemi sinekliğin takılacağı yere göre değişmektedir. Fakat mantık olarak şöyle diyebilirim. Plise sinekliği düz bir çerçeve olarak düşünün ve pencerenizi veya kapınızı açtığınız zaman bu çerçeve ile kapancak şekilde ölçu almalısınız. Detaylı ölçü alma hakkında Plise Sineklik ölçü alma başlıklı yazımızı inceleyiniz.