Sürme Sineklikler

Sürme Sineklik Nedir?

Sürme sineklikler, sürgülü sineklik, kayar sineklik veya raylı sineklik gibi isimlerle de adlandırılır. Düz bir sineklik tülünün gerildiği çerçeve raylı bir çerçevenin içinde sağa veya sola doğru hareket ederek çalışır. Sürgülü pencereler veya sürgülü balkon kapılarında tercih edilir. Çok dayanıklı bir üründür. Uzun yıllar kullanılabilir, yer kaplamaz ve açıldığı zaman herhangi bir engele takılmaz. Aluminyum çerçeve ve fiberglass sineklik tülünden oluşur. Şık kullanışlı ve ergonomiktir.

Sürme sineklikler fiyat olarak, diğer sineklik türlerine göre biraz pahalıdır. Bunun nedeni hem çerçevede hem de raylı çerçevede de alüminyum kullanılmasıdır. Aluminyum ağırlık ile ölçülerek alınan bir hammaddedir. Ne kadar çok aluminyum kullanılırsa maliyet o kadar artar. Fakat sağlamlık ve kullanım kolaylığı ve uzun süre arıza açmaması açısından kendi maliyetini fazlasıyla telafi eder. Tamiri kolaydır. Örneğin sineklik tülü contadan çıkınca bir kaşık yardımıyla contayı yerine takabilirsiniz. Yanlışlıkla çarparsanız raydan çıkarırsanız yerine kendiniz takabilirsiniz veya tülü bıçakla kestiniz diyelim iplikle dikebilirsiniz veya tül parçasını şeffaf bir yapıştırıcıyla yapıştırabilirsiniz. Bunların yanında sayamadığım başka avantajlarını da zamanla göreceksiniz. Kesinlikle memnun olacağınız bir sinekliktir.

Sürme sineklik ölçüsü almak kolaydır. Sürgülü pencere veya kapılarda pencerenizin ölçüsünü dıştan dışa ölçerek bildirirseniz yeterli olacaktır. Sadece pencereniz sürme değil veya cam balkon gibi standart dışı bir yer ise bunun için bizi arayabilirsiniz. Artık günümüz teknolojisinden de faydalanmamız gerekli. Bu gibi durumlarda bizi whatsapp ile görüntülü ararsanız biz size pencerenize göre nasıl ölçü alacağınızı tarif ederiz.

Sürgülü sineklikler kapanacak yere göre çift kanat veya tek kanat olarak imal edilebilir. Tül olarak fiberglass sineklik tülü veya kedi ve köpek ler için de dayanıklı olan pet tül kullanılabilmektedir. Açık balkonlarınızı veya verandanızı kompla sürme sineklik ile kapatabilirsiniz.

Sürgülü sineklik hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz veya Sürme sineklik ölçüsü alma konusunda özel olarak hazırladığımız Sürme Sineklik ölçü alma başlıklı yazımızı inceleyiniz.